З 1 лютого поточного року в країні офіційно стартував процес передачі державних сільсгопземель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Розпочато його і в Запорізькій області.

На початку минулого тижня, 5 лютого в Головному управлінні Держгеокадастру у Запорізькій області під головуванням очільника  землевпорядної служби Тетяни Тітової була проведена дводенна нарада з керівниками об’єднаних територіальних громад області.

В під час заходу керівники ОТГ більш детально ознайомилися з законодавчими новаціями в частині передачі земельних ділянок сільгосппризначення державної власності у комунальну власність ОТГ, отримали відповіді на питання стосовно планого-картографічних матеріалів, Плану-графіку передачі земель ОТГ, підписання меморандуму.

В результаті, на сьогодні 35 із  36  діючих в Запорізькій області ОТГ, які відповідно до прийнятого Урядом розпорядження можуть отримати в комунальну власність держземлі за межами населених пунктів, розпочали відповідну процедуру. Першим кроком на цьому шляху стало укладання 35 ОТГ меморандуму про співпрацю з Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області при здійсненні заходів щодо передачі близько 95 тис. га сільгоспземель державної власності у комунальну. Тривають переговори щодо укладання меморандуму про співпрацю ще з 1 ОТГ.

У меморандумі сторони в особі начальника Головного управління Держгеокадастру та сільського/селищного/міського голови, який виступає від імені об’єднаної територіальної громади, фіксують взаємні зобов’язання та підходи до процесу. Також у документі зафіксовані  основні етапи такої передачі та їх послідовність, деталізовані дедлайни в частині видачі наказу про проведення інвентаризації тощо. Сторони зобов’язуються максимально сприяти одна одній на всіх етапах.

«Меморандум – це, фактично, декларація про наміри. Сам же алгоритм дій передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну включає 4 етапи. Зокрема, це – клопотання ОТГ до Головного управління Держгеокадастру про передачу земель; інвентаризація земель в межах ОТГ; реєстрація земельних ділянок у кадастрі; передача земель в комунальну власність», – роз’яснює в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Тетяна Тітова.

Відповідно до Плану-графіку передачі земельних ділянок ОТГ по Запорізькій області, вже в лютому заплановано здіснити передачу державних сільгоспземель першим трьом ОТГ по двох районах області. Повністю процес передачі земель ОТГ у власність заплановано завершити до кінця 2018 року.

Довідково:

31 січня  2018 року Уряд схвалив розпорядження № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад», що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін в законодавстві.

Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії (0 800 502 528).