З початку поточного року фахівцями Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області розглянуто 2375 звернень  юридичних, фізичних осіб і правоохоронних органів, видано 833 накази про здійснення державного контролю, згідно з якими проведено 454 перевірки дотримання вимог земельного законодавства на земельних ділянках площею 17 306,06 га та виявлено 277 порушень.

З метою вжиття заходів для усунення порушень в сфері земельних відносин, державними інспекторами складено 113 протоколів про адміністративні правопорушення, вручено 112 приписів та видано 104 постанови про накладання адміністративного стягнення на суму 16 728 грн.

Також за результатами перевірок, державними інспекторами нараховано 4 268 311,67 грн. шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання не за цільовим призначенням та зняття родючого шару грунту без спеціального дозволу. Із загальної суми, в добровільному порядку порушниками відшкодовано до місцевих бюджетів  688 502,18 грн. З метою притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності та примусового відшкодування розміру завданої шкоди, 24 справи на загальну суму 2 667365,81 грн. направлено до правоохоронних органів, всі інші матеріали передано до юридичного управління Головного управління Держгеокадастру області для подання позовів до суду.

Велика увага приділяється дотриманню землевласниками та землекористувачами законодавчих вимог щодо обов’язкового збереження та  відновлення родючого шару грунту. З початку року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель області розглянули 155 звернень про надання дозволу на зняття та перенесення грунтового покриву (родючого шару грунту). Та по результатам розгляду представлених робочих проектів землеустрою щодо зняття, перенесення та тимчасового зберігання родючого шару грунту надали 85 таких дозволів.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.