З 1 жовтня поточного року в Україні розпочинає реалізацію пілотний проект, що передбачає запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Держгеокадастру.

Відповідна постанова «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» прийнята на засіданні Кабінету Міністрів України 31 серпня. Затверджено також Тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру на період реалізації пілотного проекту.

Постановою встановлено, що територіальний орган Держгеокадастру, який здійснюватиме погодження проекту землеустрою віднині визначатиметься  автоматично за допомогою програми електронного документообігу відомства.

Розроблений проект землеустрою, засвідчений спеціальним електронним цифровим підписом розробника документації, надсилається до розгляду та погодження до обраного системою територіального органу Держгеокадастру в  електронному вигляді. Електронний підпис підтверджує відповідність електронного варіанту проекту землеустрою його оригіналу в паперовому вигляді.

Висновок про результати розгляду проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, скріплений електронним цифровим підписом експерта державної експертизи та зареєстрований в системі електронного документообігу Держгеокадастру, у встановлений законодавством термін, розробник документації отримує також в електронному вигляді.

Для розробників документації на офіційному веб-сайті Держгеокадастру України передбачено впровадження функціоналу з перевірки стадії погодження проекту землеустрою за реєстраційними атрибутами.

Таким чином, Уряд виключив саму можливість особистого контакту між розробником проекту землеустрою та органом, який здійснює його погодження, унеможлививши отримання неправомірної вигоди посадовцями при затвердженні землевпорядної документації.

Окрім потужного антикорупційного ефекту, законодавчі зміни  одночасно сприятимуть підвищенню рівня кваліфікації спеціалістів. Адже, погодження проектів землеустрою здійснюватиметься виключно тими працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які відповідають критеріям, встановленим статтею 23 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації», здали кваліфікаційний іспит та визначені експертами державної експертизи.

Ознайомитись з повним текстом постанови можливо за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249286136

 

 

Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області