Сьогодні, 11 вересня перед будівлею Запорізького Держгеокадастру  з 7 ранку на безстрокову акцію протесту зібралися учасники АТО. Протестуючі заблокували всі входи і виходи до державної установи. 

Відповідно фахівці Головного управління Держгеокадастру зранку не змогли потрапити на свої робочі місця. Робота установи в цей день була фактично зірвана.

Свідками протестної акції довелося стати і пересічним громадянам з самих різних куточків області, які приїхали в цей день до Держгеокадастру  для вирішення власних земельних питань, але потрапити до установи так і не змогли.

Приводом для подібних дій, за словами АТО-шників, стало обурення тим, що більша частина військовослужбовців у Запорізькій області досі не отримала земельні ділянки. А тепер, після прийняття постанови КМУ «Стратегія раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності»  вони взагалі не вірять, що колись отримають обіцяні державою землі, адже процедура їх отримання ще більш ускладнилася і залежить тепер від проведених аукціонів з продажу права оренди на земельні ділянки сільгосппризначення державної власності. Чекати ж далі вони не бажають. Обурені АТО-вці звинуватили у всіх цих проблемах чинного керівника Запорізького обласного Держгеокадастру.

Мітинг супроводжувався громогласними висловами, гучними заявами та звинуваченнями.

Під час одного з таких виступів лідером АТО-вців Ігорем Маринюком були зачитані вимоги протестувальників, серед яких, зокрема: звільнення чинного в.о.начальника ГУ Держгеокадастру, внесення змін до постанови КМУ «Стратегія раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності», перевірка  відведення земельних ділянок бійцям АТО в період 2015-2017 роки на відповідність черзі їх отримання, проведення аудиту та резервування земель сільськогосподарського призначення учасникам АТО з метою гарантування їхнього отримання згідно законодавства України, сприяння  організації централізованого розподілу земель учасникам АТО (єдине вікно).

В.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Яні Дикобаєвій, яка намагалася розпочати діалог з мітингуючими, слова так і не надали, заявивши, що слухати її не бажають.

Після пікетування Держгеокадастру делегація лідерів АТО-вців направилась до голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля.

Діалог в Запорізькій ОДА проходив на підвищених тонах.

Вислухавши обидві сторони конфлікту, Костянтин Бриль погодився, що процедура оформлення землі для учаснтків АТО дійсно тривала, однак в цьому немає вини керівниці Запорізького Держгеокадастру. Навпаки, Запорізька область на сьогодні посідає одне з передових місць по Україні по кількості виданих дозволів на розробку проектів відведення земельних ділянок учасникам АТО, а близько 900 АТО-вців на сьогодні стали власниками земельних ділянок. Тому він висловив переконання, що об’єктивних причин для пікетування приміщення ГУ Держгеокадастру в Запорізькій області немає, бо свої земельні ділянки учасники АТО обов’язково отримають.

Костянтин Іванович запевнив мітингувальників, що Запорізькою ОДА до Кабінету Міністрів України будуть направлені пропозиції щодо оптимізації процедури виділення земель для учасників АТО поза процедурою земельних торгів.

Також з метою вирішення конфлікту, між учасниками АТО, Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області та Запорізькою ОДА буде підписано тристронній меморандум, в якому письмово пошагово будуть зафіксовані досягнуті в ході зустічі домовленності.

Деталі меморандуму будуть обговорені та зафіксовані завтра, 12 вересня в приміщенні Запорізького Держгеокадастру.