Під керівництвом заступника голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Бабаніна та за участю начальника Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області Сергія Васильцова 9 жовтня в ОДА відбулося позачергове засідання обласного оперативного  штабу з протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств (аграрному рейдерству). Від Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області участь у засіданні взяла перший заступник начальника Головного управління Яна Дикобаєва.

Учасники заходу розглянули  оприлюднену у ЗМІ інформацію про випадки рейдерських захоплень урожаю в різних районах Запорізької області. Зокрема, повідомлення про захоплення зернотоку, що знаходиться в селі Новоукраїнка Новомиколаївського району, який перебуває у власності місцевого кінного заводу; захоплення врожаю соняшника у селі Зелений Гай Веселівського району на земельній ділянці, що перебувала на праві оренди у місцевому навчальному закладі.

За результатами вивчення матеріалів та документів, наданих членам штабу, було з’ясовано, що ці ситуації не підпадають під ознаки аграрного рейдерства. За повідомленням правоохоронців, по цих конфліктних ситуаціях відкрито кримінальні провадження та тривають слідчі дії.

Антирейдерські аграрні штаби на сьогодні є прикладом успішного формату співпраці різних державних органів, об’єднаних спільною метою –  захистити аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи врожаю.