Із зазначеного питання п’ятого вересня під головуванням очільника землевпорядної служби Тетяни Тітової в Головному управлінні Держгеокадастру у Запорізькій області було проведено  оперативну та селекторну нараду з керівниками структурних підрозділів Головного управління, міськрайонних управлінь та відділів у районах і містах Запорізької області.

«Корупція  на сьогоднішній день залишається актуальною проблемою в суспільстві. Неприпустимо, щоб це ганебне явище мало місце в  рядах державних службовців, серед яких фахівці обласної землевпорядної служби. Тому, метою проведення заходу є впровадження та реалізація комплексної системи заходів щодо запобігання та протидії корупції у Запорізькому Держгеокадастрі», – наголосила в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Тетяна Тітова.

В ході наради Тетяна Тітова особисто нагадала фахівцям про норми  діючого Закону України «Про запобігання корупції». Окремо було розглянуто приклади можливих корупційних злочинів та рівень відповідальності за їх скоєння, передбачений діючим законодаством. Детально було розглянуто також такі поняття, як зловживання службовим становищем, неправомірна вигода, кримінально-правові заходи припинення та викриття проявів корупції.

Очільниця обласної землевпорядної служби згадала  про інцидент, коли  на початку квітня поточного року директор одного із землевпорядних підприємств, запропонував хабара (неправомірну вигоду) посадовим особам Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області у вигляді        5500$. Грошова винагорода пропонувалась за прийняття обласним Держгеокадастром  наказів про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність 22 особам.

Однак, діючи у відповідності до законодавчих вимог, посадовці не лише відмовились від отримання неправомірної вигоди, а й згідно ст. 24 Закону України «Про запобігання корупції» негайно повідомили про цей випадок керівника установи та місцевий орган Національної поліції.

На цьому прикладі Тетяна Тітова ще раз підкреслила, що саме такими повинні бути дії фахівців-землевпорядників в разі надходження  пропозиції щодо неправомірної вигоди від будь-якої особи. Також, наголосила, у випадку  надходження до Головного управління подібної інформації відносно корупційних діянь в структурних підрозділах області, відповідні керівники чи посадові особи будуть звільнені із займаних посад негайно!

Підводячи підсумки наради, в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області зобов’язала  кожного керівника відповідного структурного підрозділу провести роз’яснювальну роботу зі своїми підлеглими стосовно неухильного дотримання  положень Закону України «Про запобігання корупції». Кожен фахівець особистим підписом підтвердив донесену до нього інформацію в сфері протидії корупції.

«Обласна землевпорядна служба повинна і буде  працювати в інтересах держави і пересічних громадян. Закликаю всіх присутніх бути прикладом нетерпимості до корупції, як негативного явища в суспільстві!», – наголосила керівник Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Тетяна Тітова.

 Довідково:

Закон України «Про запобігання корупції»  визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Фотозвіт про проведену роботу: