На спеціальних рахунках місцевих рад Запорізької області нині  акумульовано 9,44 млн. гривень, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. З них на рахунку обласної ради – 341,33 тис. грн., міст обласного значення – 1,11 млн. грн., районних рад – 1,02 млн. грн., сільських, селищних і міських рад – 6,96 млн. грн.

В даний час найбільший фінансовий ресурс знаходиться у розпорядженні місцевих рад Запорізького (2,22 млн грн.), Більмацького (1,97 млн грн.), Василівського (1,74 млн грн.) районів.

З початку поточного року частину накопиченого фінансового ресурсу, а саме 30 тис. грн. спрямовано на проведення інвентаризації земель.

Довідково:

Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільсько- та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.