З початку року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, експертами органів Держгеокадастру у Запорізькій області прийнято до опрацювання з інших областей 2661 проект землеустрою, з яких на сьогодні опрацьовано 2448. Позитивну оцінку експертів отримали 1934 проекти (79%), негативну – 514 (21%).

У Запорізькій області кількість працівників територіальних органів, які отримали статус експерта становить 16 осіб.

За цей же період на погодження до інших областей територіальними органами Держгеокадастру у Запорізькій області направлено 1588 проектів, з яких 1218 отримали позитивну оцінку (77%) та 370 – негативну (23%).

Довідково

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» затверджено тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Розгляд та погодження або відмова в погодженні проектів землеустрою здійснюється працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру.