Відділом державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області систематично здійснюється обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України, які є геодезичною основою топографічних знімань.

Геодезичний пункт – пристрій і (або) споруда для позначення на місцевості точок земної поверхні з відомими координатами і висотами. Закріплення геодезичних пунктів на місцевості здійснюється спеціальними інженерними пристроями і спорудами, до яких належать центри та зовнішні знаки тріангуляції, GPS-мережі, полігонометрії, в тому числі і настінної, а також нівелірної мережі.

За період травень-червень 2020 року, здійснено обстеження частини пунктів Державної геодезичної мережі України, розташованих у м. Запоріжжя та на території Запорізького району Запорізької області.

За результатами виконаних робіт складені картки чергового обстеження та оновлення пунктів Державної геодезичної мережі, які після систематизації разом з фотознімками будуть надіслані до визначених нормативно-правовими актами установ.