У Запорізькій області до територіальних органів Держгеокадастру та органів місцевого самоврядування учасники АТО подали 4387 заяв на отримання земельних ділянок. Військовим надали 2634 дозволів на розробку землевпорядної документації для відведення земель загальною площею 2991,09 гектарів.

Безпосередньо до територіальних органів Держгеокадастру Запорізької області подали заяви 3622 учасників АТО. 2278 військовослужбовця отримали дозволи на розробку проектів землеустрою на ділянки загальною площею 2801,41 гектарів.

Із земель державної власності учасники АТО отримають ділянки здебільшого для ведення особистого селянського господарства. Під ці потреби 1427 військовим передадуть землі площею 2704,96 га (63% від виданих дозволів). Ще 851 ділянка площею 96,45 га призначені для ведення садівництва. Вже завершили процедуру оформлення землі у власність 234 військовослужбовці.

До органів місцевого самоврядування за отриманням землі звернулось 765 учасників АТО. Частині заявників – 356 військовим – вже надали дозволи на розробку проектів землеустрою. Військовослужбовці отримають у розпорядження із земель комунальної власності ділянки площею 189,68  гектарів.

Землі, виділені з числа муніципальних, призначені для будівництва та обслуговування житлових будинків та господарських споруд – 250 ділянок або 70% від виданих дозволів, ведення особистого селянського господарства – 104 ділянки, для ведення садівництва – 2 ділянки.  Органи місцевого самоврядування прийняли 100 рішень про передачу у власність земельних ділянок цій категорії громадян.

На офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру області для учасників АТО працює інтерактивна карта земельних ділянок. Кожен військовослужбовець може власноруч переглянути зарезервовані земельні ділянки, заповнити заяву та відстежувати всі етапи, на яких знаходиться оформлення документації на земельну ділянку.

 

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.