На даний час власники паїв у Запорізькій області отримали 960,557 млн грн. оплати за надання в користування своїх земельних ділянок, або 95,5% від необхідної суми виплат. Середній розмір орендної плати по області становить 878,04 грн. за гектар.

Суб’єкти господарювання уклали з власниками земельних часток (паїв) 171 689 договорів оренди на землі загальною площею 1,145 млн гектар. Переважну кількість ділянок власники віддали в оренду на термін 8 – 10 років. Нарахована плата за користування землею згідно укладених договорів становить понад 1,005 мрд  гривень.

Найближчим часом аграрії мають намір повністю розрахуватися з власниками земельних паїв. Розрахунки здійснюються переважно грошима – 68% (682,82 млн грн.) виплат. Оплата сільськогосподарською продукцією становить 28% (286,42 млн грн.) та послугами – 4% (36,58 млн грн.).

Довідково:

Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.