Сьогодні, 18 червня під керівництвом в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Тетяни Тітової, в приміщенні  цієї державної установи відбулося чергове урочисте підписання актів приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Цього разу 4 ОТГ, утворені у 2018 році, отримали у комунальну власність 4,165  тис. га земель державної власності поза межами населених пунктів. Серед них, зокрема:

  • Мирненська  селищна ОТГ Мелітопольського району (525,0781 га);
  •  Михайлівська сільська ОТГ Вільнянського району (1866,4981 га);
  • Новоукраїнська сільська ОТГ Більмацького   району (1366,8795 га);
  • Олександрівська сільська ОТГ Приазовського району (407,0078 га).

Керівники зазначених ОТГ підписали акти приймання-передачі у власність ОТГ земель поза межами населених пунктів. Отримані ними від Держгеокадастру документи, що містять інформацію про перелік земельних ділянок, їх кадастрові номери та площу, надалі слугуватимуть підставою для реєстрації речового права за ОТГ в Державному реєстрі.

Очільниця Запорізької землевпорядної служби Тетяна Тітова щиро привітала керівників зазначених ОТГ з цією видатною подією.

Нагадаємо, в рамках децентралізації, з 1 лютого минулого року згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» було розпочато процес передачі державних земель сільгоспризначення поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

У 2018 році землевпорядна служба Запорізької області повністю та вчасно виконала поставлене перед нею завдання Уряду, забезпечивши передачу 36 новоствореним ОТГ понад 105 тис. га державних сільгоспземель.

У поточному році продовжується подальший процес передачі земель у власність об’єднаним територіальним громадам, утвореним у 2018 році.