За результатами земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області, від початку року були продані права оренди на 9 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа земель, переданих в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва склала 204,4415 га. Термін оренди – 7 років.

Найбільшу кількість ділянок аграрії орендували у Мелітопільському (6 ділянок), Чернігівському (2 ділянки) та Токмацькому (1 ділянка) районах області. За результатами аукціонів найбільший розмір річної орендної плати  склав 60,36% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Продаж прав оренди земельних ділянок на конкурентних засадах – ефективний шлях наповнення місцевих бюджетів, адже під час земельних торгів стартова ціна зазвичай помітно зростає. Так, якщо стартова ціна оренди усіх реалізованих на торгах лотів складала 241035,06 грн, то завдяки визначенню вартості на конкурентних засадах, орендарі сплачуватимуть        щороку 534481,86 грн, тобто в 2,2 рази більше.

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру https://land.gov.ua/ у розділі «Земельні аукціони».