Минулоріч на території Запорізької області було вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 18,99 га земель (сільськогосподарські угіддя), в т.ч. 8,6 га ріллі, 5,96 га багаторічних насаджень та 4,43 га пасовищ. Нараховано втрати сільськогосподарського виробництва у сумі 1,337 млн. гривень, які в повному обсязі сплачені до бюджетів різних рівнів.

Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Запорізької області сумарно акумульовано 10 558,25 тис. гривень. З них на обласному рахунку – 456,62 тис. грн, на рахунках міст обласного підпорядкування – 1 113,95 тис. грн, на рахунках місцевих рад – 7 898,54 тис. грн, на рахунках районних рад – 1 089,13 тис. гривень.

Частину накопиченого фінансового ресурсу, а саме 249 тис. грн.  використано на проведення інвентаризації земель.

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі.