25 листопада, біля пам’ятника жертвам голодоморів жителі міста вшанували пам’ять невинно замучених голодом. У заході взяли участь і представники землевпорядної служби області.
Четверта субота місяця є Днем пам’яті жертв голодоморів. У цей день Україна і світ вшановують вбитих голодом під час геноциду 1932 – 1933 років. Голодомор був помстою комуністичного тоталітарного режиму за свободу, помстою за Українську революцію 1917-1921 років. Цього року виповнюється 85-ті роковини голодомору 1932-1933 років в Україні.
Насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, заборона виїзду за межі охопленої голодом України, репресії — все це мало знищити українське прагнення до власної державності та самих українців. Але режим не зумів досягнути головного – Україну не зламали, українці вистояли та відновили свою незалежність.-
Сьогодні Україна та весь світ вшановують пам’ять жертв геноциду Українського народу. Це були одні з найжорстокіших злочинів двадцятого століття.
О 16 годині разом з усією країною запоріжці схилили голови у хвилині мовчання перед світлою пам’яттю померлих від голоду, перед мільйонами доль, що прийняли безмірний біль, муки і страждання.
Учасники скорботного мітингу вшанували загиблих хвилиною мовчання. Представники релігійних конфесій провели панахиду по загиблих. Наприкінці заходу керівництво області, міста, мешканці поклали квіти до пам’ятника жертвам голодоморів.
Довідково: Державним архівом Запорізької області створено електронну базу даних на померлих у 1932-1933 рр. у кількості 34054 записів. За типологією діагнозів визначено кількість померлих: від голоду – 526; безбілковий набряк, безбілковий авітаміноз – 196; виснаження організму, виснаження від недоїдання – 1045; недоїдання, слабке харчування, хронічний розлад харчування – 256; слабкість – 111; причина не встановлена – 63; причина смерті невідома – 2041; причина смерті не вказана – 6416; причина смерті вказана нерозбірливо – 300.
У книгах реєстрації актів цивільного стану по м. Запоріжжя за 1932-1933 рр. були знайдені записи про смерть понад 700 дітей віком від одного дня до чотирьох років у будинку немовлят по вул. Р. Люксембург, 7 (нині вул. Олександрівська), на будинку встановлена меморіальна дошка.