На початку квітня поточного року в Запорізькому Держгеокадастрі стався наступний інцидент: завітавши на прийом для вирішення земельних питань, директор одного з підприємств, що виконує землевпорядні та геодезичні роботи  на території Запорізької області, запропоновав хабара (неправомірну вигоду) у вигляді 5500 $ посадовим особам Головного управління Держгеокадастру області.

Грошова винагорода пропонувалась за прийняття обласним Держгеокадастром  наказів про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність 22 особам.

Однак реакція фахівців Головного управління Держгеокадастру  на  пропозицію хабара, виявилась для директора землевпорядної організації не зовсім очікуваною. Посадовці не лише відмовились від отримання неправомірної вигоди, а й  відповідно до вимог ст. 24 Закону України «Про запобігання корупції» негайно повідомили про цей випадок керівникова установи та місцевий орган Національної поліції.

Надалі, представивши всі необхідні докази й пояснення, керівництво Запорізького Держгеокадастру звернулося до місцевого відділення Національної поліції у Запорізькій області з письмовою заявою про проведення невідкладного розслідування по факту вчинення вищезазначеною особою правопорушення, що має ознаки складу злочину, передбаченого ст. 369 Кримінального кодексу України.

Проаналізувавши всі обставини даної справи, фахівці Держгеокадастру висловлюють обурення, та впевнені в тому, що застосована пропозиція  передачі хабара за вчинення неправомірних дій – заздалегідь спланована провокація, що направлена на підрив авторитету державної установи в очах громадськості,  породження недовіри до фахової компетентності та законності прийнятих рішень, створення умов для подальшого розхитування ситуації в земельній сфері регіону.

В зв’язку з цим, обласний Держгеокадастр закликає мешканців області бути пильними і не піддатися на заклики провокаторів щодо збирання коштів на хабарі чиновникам!

Довідково:

 Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» поняття «хабарництво» було замінено  на «неправомірну вигоду».

Неправомірна вигода –  грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав (ст.1 Закону України «Про запобігання корупції»).

Законодавство України встановлює відповідальність не тільки за давання або отримання, а й за пропозицію чи обіцянку такої неправомірної вигоди.