В рамках повноважень зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області провели у жовтні 75 перевірок дотримання вимог земельного законодавства та виявили 55 порушень на загальній площі 5398,88 га. Таким чином, 73% проведених перевірок викрили, або підтвердили факти порушень.

З метою вжиття заходів для усунення порушень в сфері земельних відносин, інспекторами вручено 16 приписів, складено 13 протоколів про адміністративні правопорушення та винесено 12 постанов про накладання адміністративного стягнення на суму 2,04 тис грн.,  6 клопотань направлено до органів виконавчої влади. В добровільному порядку порушники вже сплатили 1,7 тис. грн., або 83% суми нарахованих у жовтні штрафних санкцій.

Також за цей період, було нараховано 510,52 тис. грн. шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання не за цільовим призначенням та зняття родючого шару грунту без спеціального дозволу, що в сім разів перебільшило вересневий показник аналогічних нарахувань (72,099 тис.грн). На кінець місяця в добровільному порядку порушниками відшкодовано до місцевих бюджетів 130,341 тис. грн., або 26%.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.