У II кварталі цього року в рамках повноважень зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель державні інспектори Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області провели 259 заходів державного нагляду за використанням земель на площі 8 189 га, збільшивши кількість перевірок в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року на 60%. В результаті було виявлено 200 порушень на площі 5423 га (на 61% більше, ніж минулоріч), по кожному з яких вжито заходів для їх усунення.
Також у II кварталі державними інспекторами було нараховано 823,81 тис. грн. шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання не за цільовим призначенням та зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу, що на 56% більше аналогічних нарахувань у 2019 році. На поточний момент із зазначеної суми в добровільному порядку порушниками відшкодовано до місцевих бюджетів 173,05 тис. грн.
Загалом же у першому півріччі поточного року розмір шкоди, нарахованої державними інспекторами з контролю за використання та охорони земель області склав 1,008 млн.грн.
Значне порушення було зафіксовано державними інспекторами на території Григорівської сільської ради Пологівського району, а саме: самовільне зайняття ПрАТ «Новополтавський кар’єр» земельної ділянки площею 9,95 га, шляхом зняття (поверхневого) шару грунту без відвідного дозволу. Визначена шкода за цим порушенням склала 470,79 тис. грн. В зв’язку з ознаками злочину, відповідальність за яке передбачена ст. 197-1 Кримінального кодексу України, матеріали перевірки за даним фактом порушення направлено до Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області.
Довідково:
Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:
забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;
забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;
запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;
забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.