В рамках повноважень зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області протягом 2019 року провели 826 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, що на 62% більше, ніж у 2018 році (513). За результатами перевірок виявлено 473 порушення на загальній площі 15 301 га.

З метою вжиття заходів для усунення порушень в сфері земельних відносин, інспекторами вручено 99 приписів, складено 81 протокол про адміністративне правопорушення та винесено 79 постанов про накладання адміністративного стягнення на суму 16,83 тис грн., а також  5 постанов про закриття справ,  32 клопотання направлено до органів виконавчої влади. В добровільному порядку порушники вже сплатили 14,96 тис. грн., або 89% від суми нарахованих  штрафних санкцій.

Для забезпечення збереження родючого шару ґрунту, після розгляду представлених робочих проектів землеустрою щодо зняття, перенесення та тимчасового зберігання родючого шару ґрунту,  державними інспекторами в минулому році видано 35 дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву.

Також в 2019 році нараховано 2,35 млн. грн. шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання не за цільовим призначенням та зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу. На кінець року в добровільному порядку порушники відшкодували до місцевих бюджетів 686,77 тис. грн.

 

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.