4 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1141 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Зокрема, внесено зміни до Положення про Державний фонд документації із землеустрою, затвердженого постановою КМУ від 17.11.2004 № 1553, які набирають чинності з 29 березня 2020 року:

  1. Запроваджується облік матеріалів Державного фонду в електронному вигляді.

Документація із землеустрою надходить до Державного фонду в електронній формі у вигляді затверджених схем, проектів, робочих проектів або технічної документації.

  1. Змінюються умови надходження документацій із землеустрою до Державного фонду.

Так, залежно від виду документації та рівня проведення землеустрою розробник безоплатно передає копії матеріалів виконаних робіт через електронний портал Держгеокадастру за заявою в електронній формі та з використанням кваліфікованого електронного підпису сертифікованого інженера-землевпорядника, відповідального за якість робіт із землеустрою до:

головного фонду – із землеустрою, проведеного на загальнодержавному рівні;

регіонального фонду – із землеустрою, проведеного на регіональному рівні;

місцевого фонду – із землеустрою, проведеного на місцевому рівні.

При цьому, матеріали виконаних робіт в електронній формі повинні відповідати таким вимогам:

формат зображення – кольоровий;

роздільна здатність – 300 точок на дюйм;

глибина кольору – не менше ніж 4 біти;

формат файла – PDF;

розмір файла – не більше ніж 50 мегабайтів.

Текст матеріалів виконаних робіт в електронній формі повинен бути розбірливим.

  1. Держгеокадастр та його територіальні органи протягом трьох робочих днів з моменту надходження матеріалів виконаних робіт в електронній формі вносять їх до системи електронного документообігу Держгеокадастру.
  2. Документація із землеустрою, що надійшла до Державного фонду, підлягає обліку за її видами та ведеться в системі електронного документообігу Держгеокадастру. Наявні матеріали Державного фонду в електронній формі підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.
  3. У разі відсутності матеріалів Державного фонду в електронній формі такі матеріали перетворюються в електронну форму та надаються на безоплатній основі органам державної влади, органам місцевого самоврядування, юридичним та фізичним особам в електронній формі за заявою в письмовій або електронній формі протягом 10 робочих днів з дня реєстрації такої заяви.

Схематично  покроковий алгоритмом подачі документації із землеустрою до електронного Державного фонду виглядає так: