Головною метою зустрічі представників Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області з учасниками АТО-мешканцями Гуляйпільського району, що відбулась 28 березня в приміщенні Гуляйпільської районної ради, стало вручення 15 прийнятих наказів про надання дозволів на розробку проектів відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства загальною площею 26 га.

Присутній на зустрічі начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру області Олександр Назіров  роз’яснив присутнім учасникам АТО їх подальші (після отримання дозволу на розробку проекту відведення  земельної ділянки) дії, направлені на отримання у власність земельної ділянки.

Зокрема, з метою розроблення проекту відведення земельної ділянки, учасник АТО має звернутся до землевпорядної організації та укласти з нею договір (письмово) на виконання  робіт. Розробка проекта відведення земельної ділянки на першому етапі здійснюється за рахунок особи-учасника АТО. Однак надалі, завдяки дії на території Запорізької області Програми «Назустріч людям» на 2015-2019 роки, кожен учасник АТО зможе повністю повністю компенсувати понесені ним витрати на оформлення землевпорядної документації.

Зазначена грошова компенсація призначається безпосередньо органом соціального захисту населення відповідно до Порядку, який діє з листопада 2015 року та перераховується учаснику антитерористичної операції на його рахунок, відкритий у банківській установі.

Після завершення розяснень, в подальшому зустріч перейшла в формат прямого спілкування. Кожен з присутніх мав змогу задати цікавляче його питання і отримати відповідь, так би мовити, з перших вуст. Слід зазначити, що  запитань виявилось чимало. Втім, серед них бути ті, що найбільше цікавили учасників АТО. Зокрема, це – практичний механізм вирішення питання відведення  учасникам АТО земель сільгосппризначення державної власності, які нині перебувають в оренді. А також – можливість виділення учасникам АТО земельних ділянок за рахунок земель нині покинутих сіл.

Надаючи відповіді на ці питання, Олександр Назіров наголосив на необхідності об’єднати зусилля учасників АТО, районних відділів земельних ресурсів, сільських рад та райдержадміністрацій. Оскільки Держгеокадастр не має прямих ричагів впливу та не наділений всіма необхідними для вирішення цих питань повноваженнями.

– Робота з надання землі учасникам АТО має бути спільною, а не лише Головного управління Держгеокадастру, що є розпорядником земель сільськогосподарського призначення державної власності. Повинна тривати постійна робота як органів місцевого самоврядування, так і самих військовослужбовців, – підкреслив Олександр Назіров.

Загалом на территорії Запорізької області з початку запровадження ініціативи про забезпечення землею учасників АТО дозволи на розроблення проектів землеустрою на ділянки загальною площею 594,51 га отримали 822 військовослужбовця. Із загальної їх кількості 540 дозволів на площу 479,21 га учасникам АТО надано Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області.

На сьогодні вже завершили оформлення землі у власність 66 учасників АТО. Військові отримали земельні ділянки загальною площею 27,51 га.

20160328_125637

20160328_125728

20160328_134034

20160328_134111

20160328_134336