Сьогодні, 12 березня, під центральним входом  до Головного управління Держгеокадастру  у Запорізькій області відбувся несанкціонований страйк учасників АТО. Пікетувальники повністю заблокували двері Головного управління, тому фахівці, які вчасно прийшли на роботу не змогли потрапити на свої робочі місця. Робота в управлінні була повністю паралізована.

Більшість учасників АТО були на підпитку, вони кричали та вимагали, щоб їм  негайно виділили земельні ділянки. Також вони дуже агресивно поводились з пересічними громадянами, які не могли  попасти  у приміщення Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області для вирішення власних земельних питань.

На зустріч до обурених активістів, які протестували, вийшла в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Тетяна Тітова: « Я хочу вислухати кожного, з якого приводу ви збирались. Інформацію про всі вільні земельні ділянки, які є по Запорізькій області, можна отримати  по інтерактивній карті земельних ділянок для учасників АТО, яка знаходиться на офіційному веб-порталі Головного управління. Ми завжди працюємо відкрито, прозоро  та ефективно! Зараз всі учасники АТО, які звертаються до нас, отримують дозвіл в строки згідно з діючим земельним законодавством. Отже, тільки за лютий 2018 року було видано 88 наказів щодо надання дозволів та прийнято 120 наказів про затвердження щодо передачі у власність земельних ділянок учасникам АТО».

Загалом, за весь період (з моменту запровадження ініціативи щодо надання земельних ділянок учасникам АТО) станом на 12.03.2018 до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області звернулись 5707 учасників АТО. За результатами розгляду звернень видано  3773 дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, а саме:

– для ведення  індивідуального садівництва – 1112 земельні ділянки;

– для ведення особистого селянського господарства – 2652 земельні ділянки.

На теперішній час, відповідно до наказів Головного управління Держгеокадастру у Запорізької області, передано у власність учасникам АТО 1779 земельних ділянок, зокрема:

– для ведення індивідуального садівництва – 406 земельних ділянок ;

– для ведення особистого селянського господарства – 1373 земельні  ділянки.

З 01.01.2018 по сьогоднішній день,  Головним управлінням прийнято 88 наказів про надання дозволу, в тому числі: для ведення  індивідуального садівництва – 9 земельних ділянок; для ведення особистого селянського господарства – 79 земельних ділянок.

Також, прийнято 120 наказів про затвердження та передачу у власність земельних ділянок, в тому числі: для ведення  індивідуального садівництва – 33 земельні ділянки; для ведення особистого селянського господарства – 87 земельних ділянок.

За 2018 рік до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області загалом звернулось 598 учасників АТО. Із загальної кількості звернень не відпрацьовано 304 звернення, оскільки на виконання Розпорядження Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. від 31.01.2018         № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» направлені запити до відповідних об’єднань територіальних громад Запорізької області, з них: клопотань про надання дозволу – 265, клопотань про затвердження – 39, але протермінованих немає, документи погоджуються в строк, визначений законодавством.

Відповідно до розпорядження  КМУ від 31.01.2018 №60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» передача  земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність здійснюється згідно зі ст.117 Земельного кодексу України. Цей процес включає 4 основні етапи: клопотання ОТГ до відповідного Головного управління Держгеокадастру про передачу земель; інвентаризація земель в межах ОТГ; реєстрація земельних ділянок у Державному земельному кадастрі; передача земель в комунальну власність.

Виходячи з вищезазначеного, можна зрозуміти, що Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області працює на всю потужність. Зрозуміло, що сьогоднішній страйк був запланований заздалегідь та навмисне направлений на дестабілізацію роботи управління, що в свою чергу не дає змоги повноцінно та вчасно реалізовувати повноваження Держгеокадастру на території Запорізької області.

На даний час, працівники  Головного управління працюють у штатному режимі,  проте із підвищеним рівнем уваги до ситуації.

Довідково:

Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії (0 800 502 528).