За повідомленням Слідчого територіального управління ДБР  м. Мелітополь сьогодні, 8 червня, біля Запорізького обласного Держгеокадастру було затримано одного із працівників міжрайонного управління Держгеокадастру під час отримання ним хабара.

За попередньою інформацією, затриманий працівник Держгеокадастру за 400 $ обіцяв видати громадянину довідку про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

В даний час проводяться першочергові слідчі дії, вирішується питання про повідомлення затриманому підозри у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України), обрання запобіжного заходу і звільнення з займаної посади.

Зважаючи не  цей безпрецедентний випадок,  Головне управління Держгеокадастру звертає увагу громадян на наступне:

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 №835 «Деякі питання надання Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами адміністративних послуг» видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки належить до переліку адміністративних послуг, що надаються територіальними органами Держгеокадастру на безоплатній основі.

Відповідно до вимог Закону України “Про адміністративні послуги” та розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року № 523-р “Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг” надання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки здійснюється виключно через центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи).

Також передбачена можливість подання заяви на отримання витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в електронному вигляді через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через офіційний вебсайт Держгеокадастру land.gov.ua (Публічна кадастрова карта).

Підкреслюємо, працівники Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області засуджують дії свого колеги, затриманого під час отримання хабара.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, Перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Яна Дикобаєва провела термінову нараду з керівниками всіх підрозділів  Головного управління, під час якої різко засудила дії затриманого працівника та зазначила: «Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області є державною установою, головною метою роботи якої є реалізація державної земельної політики на території області.

Працівники управління є державними службовцями та  зобов’язані дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та відповідними законами.

Звертаю увагу кожного працівника управління та наголошую: будь-які прояви корупції неприпустимі на державній службі! Бажаючим збагатитись за рахунок вимагання хабарів не місце в лавах управління! Прошу керівників підрозділів донести це до кожного працівника».

 

Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області