У Запорізькій області відкрили у електронному форматі 369328 поземельних книг. Аналізують, перевіряють та оцифровують інформацію державні кадастрові реєстратори територіальних підрозділів Держгеокадастру у регіоні.
Фактично доступні дані про майже 70% зареєстрованих у регіоні земельних ділянок. У електронному форматі необхідно створити ще 164583 поземельних книг.
Найбільшу кількість пакетів документів з початку цього року відкрили у   м. Мелітополь – 30516 та Оріхівському районі – 24893 (99 % ) від кількості зареєстрованих в ДЗК земельних ділянок), м. Бердянськ – 15327 (93%),               м. Токмак – 4034 (91%),  Бердянськй район – 23836 (83%).
Відкриття поземельних книг – одне з ключових завдань у сфері земельних відносин. Спеціалісти аналізують повноту та достовірність відомостей про земельні ділянки, що переносяться з державного реєстру земель та інших кадастрів до бази ДЗК.
Публічні дані про земельні ділянки надають доступ до реєстру власників земель та прискорюють процес надання адміністративних послуг в он-лайн режимі.

 

Довідково:

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.