Державні інспектори Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області провели перевірку використання земель ботанічного заказника місцевого значення “Цілинна ділянка «Могили» площею 6 га, який було створено у 1992 році з метою охорони та відтворення типового природного ландшафту степової зони Півдня України поблизу села Терсянка Вільнянського району.

Відповідно до вимог ст. 7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.

Незважаючи на вищезазначені вимоги діючого законодавства, під час проведеної перевірки було встановлено, що земельна  ділянка ботанічного заказника «Цілинна ділянка «Могили» частково розорена та використовувалась невідомими особами  для вирощування сільськогосподарських культур. В даний час отриманий незаконним шляхом врожай вже зібрано.

Зважаючи, що виявлене правопорушення має ознаки злочину, відповідальність за який передбачена ст. 197-1 Кримінального кодексу України та з метою встановлення осіб, які його вчинили, матеріали проведеної перевірки  направлено до правоохоронних органів, зокрема до Вільнянського відділення Пологівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області та до Вільнянського відділу Токмацької місцевої прокуратури Запорізької області.