З початку року спеціалістами відділу державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області  здійснено два планові заходи державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) не пізніше 1 грудня року, що передує плановому. Результати проведених перевірок розміщені у системі заходів державного нагляду (контролю) ІАС ДНК, запущених Державною регуляторною службою України спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та за підтримки Офісу ефективного регулювання (BRDO), доступною за посиланням https://inspections.gov.ua.

Перевірки спрямовані на дотримання суб’єктами топографо-геодезичної і картографічної діяльності чинного законодавства, норм, правил, стандартів під час виконання топографо-геодезичних, картографічних робіт, порядку обліку, зберігання топографічних, картографічних, аерозйомочних матеріалів і гравіметричних даних, виконання умов користування топографо-геодезичними матеріалами та охорони геодезичних пунктів.

Крім зазначених заходів державного нагляду, відділом державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області з використанням новітніх глобальних супутникових технологій та обладнання, проведено обстеження наявності та фізичного стану 78 пунктів Державної нівелірної (висотної) мережі, по лініям нівелювання І, ІІ класу на території м. Запоріжжя, Запорізького та Оріхівського районів.

Довідково:

Дані, що використовують у якості вихідної основи при виконанні земельно-кадастрових робіт, розробленні містобудівної документації (генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій, проєктування і здійснення планування територій), проєктуванні, будівництві та реконструкції отримують за результатами топографо-геодезичних робіт. При проведенні геодезичних робіт плановою і висотною основою (вихідні дані про положення земельної ділянки на земній поверхні) є пункти Державної геодезичної мережі України.

Геодезичний пункт – пристрій і (або) споруда для позначення на місцевості точок земної поверхні з відомими координатами і висотами. Закріплення геодезичних пунктів на місцевості здійснюється спеціальними інженерними пристроями і спорудами, до яких належать центри та зовнішні знаки тріангуляції, GPS-мережі, полігонометрії, в тому числі і настінної, а також нівелірної мережі, розміщені рівномірно по території України.