1 липня поточного року набув чинності Закон України від 31 березня 2020 р. № 552-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», яким скасовано заборону на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення приватної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв).

В Україні запрацював ринок землі, мета якого – забезпечення реалізації конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю. Окрім продажу, земельну ділянку (пай) тепер можна подарувати, обміняти на іншу земельну ділянку, використати землю як заставу за кредитом та отримати кошти на розвиток свого господарства або на особисті цілі.

Це, без перебільшення, історичний момент для всіх українців, якого Україна чекала з часу здобуття незалежності.

«За період з 1 липня  по 1 листопада 2021 року включно в Запорізькій області за цивільно-правовими угодами (дарування, купівля-продаж, міна)  відчужено 820 земельних ділянок загальною площею 3,27 тис. га. Середня вартість за один гектар відчужених земельних ділянок становить 25,9 тис. гривень. Інформація щодня оновлюється на сайті Держгеокадастру в рубриці «Земельний моніторинг», – зазначив начальник Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Олексій Шемякін під час інтерв’ю в ефірі телевізійної програми «Сьогодні. Головне» на ТК «Суспільне Запоріжжя» та додав: «Продавати, чи ні – це виключно справа власника земельної ділянки (паю). Втім, в переважній більшості, люди чудово розуміють цінність того, чим володіють. Розуміють вони й те, що земля є і завжди буде стабільним джерелом доходів, надійним активом, який з часом буде лише дорожчати у вартості.  Особисто я вважаю, що без гострої необхідності, з продажом земельної ділянки поспішати не варто».

Довідково:

З 1 липня 2021 року до 31 грудня 2023 року купувати землі сільськогосподарського призначення площею до 100 га зможуть виключно фізичні особи-громадяни України, зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності Закону України №552 -IX від 31.03.2020. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також українські юридичні особи, держава чи територіальні громади. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Водночас заборонене відчуження земель державної та комунальної власності.