На даний час власники паїв у Запорізькій області отримали 1,141 млрд грн оплати за користування земельними ділянками, або 92,91% від необхідної суми виплат.

Повністю розрахувалися з пайовиками у Гуляйпільському, Запорізькому, К-Дніпровському, Мелітопольському, Новомиколаївському, Оріхівському, Пологівському, Приазовському, Токмацькому та Чернігівському районах. Середній розмір орендної плати по області складає 1060,78 грн. за гектар.

Загалом суб’єкти господарювання уклали з власниками земельних часток (паїв) 171 102 договори оренди на землі загальною площею 1,158 млн гектар. Переважну кількість ділянок власники віддали в оренду на термін 8 – 10 років. Нарахована плата за користування землею згідно укладених договорів становить понад 1,229 млрд  гривень.

Найближчим часом аграрії мають намір повністю розрахуватися з власниками земельних паїв. Розрахунки здійснюються переважно грошима – 78% (956,67 млн грн.) виплат. Оплата сільськогосподарською продукцією становить 20% (244,5 млн грн.) та послугами – 2% (27,89 млн грн.).

Довідково:

Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.