У поточному році на території Запорізької області було вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 1,19 га сільськогосподарських угідь, в т.ч. 0,05 га ріллі, 0,60 га багаторічних насаджень та 0,53 га пасовищ.

Нараховані втрати сільськогосподарського виробництва склали 74,16 тис грн, які в повному обсязі надійшли до бюджетів.

Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Запорізької області сумарно акумульовано 11,26 млн. грн. З них на обласному рахунку – 642,34 тис грн, на рахунках міст обласного підпорядкування – 1,43 млн грн, на рахунках місцевих рад – 8,09 млн грн, на рахунках районних рад –  1,097 млн грн.

Довідково:

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зумовлені вилученням сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, підлягають відшкодуванню і зараховуються до відповідних бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України.

Кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.